Tinder’a 37 Farklı Cinsiyet Seçeneği Geldi!

0
53

Dünya, eskiye oranla çok daha karmaşık bir yer ve ünlü isimlendirme uygulaması Tinder, giderek artan karmaşıklığı yansıtmak için platformuna önemli bir elden geçirme gerçekleştirdi.

Çevrimiçi çöpçatanlık uygulaması, kullanıcılara 37 farklı cinsiyetten birini seçme imkanı veren yeni bir güncelleme başlattı.
Daha önce, kullanıcılar sadece erkek ile kadın arasında seçim yapabilirdi.

Ek cinsiyetler cinsiyet sıvısı, androjen, pangender, ikili olmayan, cinsiyete dayalı sorgulama, transeksüel ve transseksüel gibi seçenekleri içerir. Ancak kullanıcılar yine de tercih edilen tercihini bulamazlarsa, tanımlanmasını istedikleri cinsiyet unvanını yazabilirler.
Görünürde güncelleme, kapsayıcı bir kültürü sürmek ve trans topluluğuna zeytin dalı sunmakla ilgilidir.

Şirket, güncellemeyi açıklayan bir blog yazısında “Geçmişte çeşitli topluluğumuza hizmet etmek için doğru araçları bulamadık, ancak bugün değişiyor” dedi.

Transseksüel insanlar daha önce uygulamada kötüye kullanıma maruz kaldıklarını ve Tinder yöneticilerine trans oldukları bildirildi.
Şirket, “Bu yeni özelliğe ek olarak, destek ekibimize ek kaynaklar ayırarak travesti ve cinsiyete uygun olmayan topluluklar için daha iyi bir müttefik olmayı öğrenmekteyiz, ki bu da personelimizi bu toplulukların karşılaştığı güçlüklerle ilgili eğitmeyi içermektedir” dedi.
Tabii ki Tinder’ın bakış açısından, aynı zamanda uygulamanın kullanıcı tabanını genişletmek zarar vermez.

CEVAP VER