Obama’dan Note 7’ye Ağır Sözler!

3
382
Obama Note 7
Obama Note 7

Patlayıp yangına sebep olan telefon Note 7, Samsung tarafından toplattırılmasına ve üretimin kesilmesine rağmen bir çok firmadan ve devlet büyüklerinden sert eleştiriler geliyor. Türkiye’de de bir çok firma tarafından uyarısı yapılan Note 7 telefonu gerçekten kötü bir çıkış yakaladı. Bu eleştirilerin arasında Türk Hava Yolları’da yer alıyor.

Amerika Birleşik Devletlerinin başkanı Obama, patlama riski olduğundan dolayı uçak ve resmi araçlara sokulmayan Note 7 telefonu, Samsung’a milyarlarca dolar zarar ettirmesinin ardından Obama’dan da sert sözler ile eleştirilip alay konusu oldu. Hatta ve hatta oyunlara ek mod olarak gelen Note 7, Samsung’u batıracak seviyeye kadar getirdi.

Samsung Galaxy Note 7 serisinin patlama ve patlama sonucu yangın çıkarma sebeplerinden dolayı tüm ülkelerde para iadesi yapıldı. Bu durum sonucunda sadece Obama değil, Türk Hava Yolları dahilinde bir çok hava kurumları da Note 7 kullanan ve uçağa binen kullanıcılarına; “Note 7 cihazı olan müşterilerimiz lütfen uçağa binmeden önce telefonu tamamen kapalı tutmaları rica olunur.” gibi anonslar ile duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde sadece anons ile değil sosyal medya hesaplarından da paylaşım yaptılar. İşte o gülünç olayın geçtiği paylaşım ‘Saygıdeğer Yolcularımız’ ile başlıyor devamını ise alttaki paylaşımdan okuyabilirsiniz.

3 YORUMLAR

  1. Bu konuda ben de Samsung’u suçlu buluyorum. Çünkü; Patlama ihtimali olduğunu bilerek bu ürünleri sattıkları bir gerçek. Bu sene rekabette Apple’ın çok çok önde olacağı kanısındayım.

CEVAP VER